Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Akcja Nakręć się
i pomagaj z uśmiechem

Newsletter

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

MATEUSZEK

Mateusz jest dzieckiem posiadającym szereg wad wrodzonych. Jako wcześniak urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i jest upośledzony umysłowo. Chłopiec nie chodzi, pełza, czołga się i porusza się na wózku inwalidzkim.

Pomimo swojej ciężkiej sytuacji chłopiec jest bardzo radosnym i towarzyskim dzieckiem. W żłobku, do którego uczęszcza ma wielu kolegów i jest ulubionym podopiecznym swoich opiekunek. Mateusz pochodzi z wielodzietnej rodziny w której jedynym żywicielem jest mama chłopca.

Chcąc pomóc Mateuszkowi Fundacja podjęła decyzję o zakupie stymulatora mięśni i nerwów nóg, którego zadaniem jest pobudzić mięśnie do pracy i zapobiec ich zanikowi.

Dodatkowo aby polepszyć sytuację zdrowotną chłopca Zarząd Fundacji podjął decyzję o zakupie sprzętu stomijnego dwuczęściowego, który składa się z płytki i worka. Płytkę przykleja się na skórę wokół stomii, a następnie dopina do niej odpowiedni worek. Dziennie Mateusz zużywa minimum 4 takie komplety.

Zebrana przez Fundację kwota na sfinansowanie stymulatora wynosi 550 zł. Fundacja pokryła także koszt zakupu worków stomijnych za łączną kwotę 300 zł.

Aktualnie zbieramy


Martyna


Hania
1350 zł


Filip
1000 zł