Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

MATEUSZEK

Mateusz jest dzieckiem posiadającym szereg wad wrodzonych. Jako wcześniak urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i jest upośledzony umysłowo. Chłopiec nie chodzi, pełza, czołga się i porusza się na wózku inwalidzkim.

Pomimo swojej ciężkiej sytuacji chłopiec jest bardzo radosnym i towarzyskim dzieckiem. W żłobku, do którego uczęszcza ma wielu kolegów i jest ulubionym podopiecznym swoich opiekunek. Mateusz pochodzi z wielodzietnej rodziny w której jedynym żywicielem jest mama chłopca.

Chcąc pomóc Mateuszkowi Fundacja podjęła decyzję o zakupie stymulatora mięśni i nerwów nóg, którego zadaniem jest pobudzić mięśnie do pracy i zapobiec ich zanikowi.

Dodatkowo aby polepszyć sytuację zdrowotną chłopca Zarząd Fundacji podjął decyzję o zakupie sprzętu stomijnego dwuczęściowego, który składa się z płytki i worka. Płytkę przykleja się na skórę wokół stomii, a następnie dopina do niej odpowiedni worek. Dziennie Mateusz zużywa minimum 4 takie komplety.

Zebrana przez Fundację kwota na sfinansowanie stymulatora wynosi 550 zł. Fundacja pokryła także koszt zakupu worków stomijnych za łączną kwotę 300 zł.