Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Kamil Baśkiewicz

Kamil urodził się w zamartwicy. Od razu po porodzie został intubowany, otrzymał sodę i adrenalinę. Stwierdzono obustronne zmiany pęcherzykowe i odmę płaszczową opłucnową prawostronną. Został przewieziony do szpitala w stanie ciężkim. Bezpośrednio po przyjęciu zaobserwowano wzmożone napięcie mięśniowe w zakresie kończyn górnych oraz drgawki wędrujące kończyny prawej i lewej. Został skonsultowany neurologicznie . W badaniu fizykalnym stwierdzono obniżone symetryczne napięcie mięśniowe, na głowie krwiak podskórny, wilgotny pępek, cichy szmer nad sercem.

Od dwóch lat u Kamila udało się opanować ataki padaczki, dzięki czemu rozwój psychiczny dziecka uległ znacznej poprawie. U chłopczyka poprawiło się rozumienie mowy, w szczególności wykonywanie poleceń. Chodzi samodzielnie, ale robi to bardzo powoli i wymaga to od niego dużego wysiłku. Zalecana jest terapia psychologiczna, terapia integracji sensorycznej oraz terapia logopedyczna.

Dlatego aby pomóc Kamilowi osiągać coraz lepsze wyniki w odbieraniu bodźców płynących z otoczenia jak i tych wewnętrznych Zarząd Fundacji postanowił zbierać pieniądze na sfinansowanie zajęć z integracji sensorycznej.

Zbierana przez Fundację kwota to 1140 zł

Chcę pomóc!