Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Patryk Chojnowski

Patryk jest 4 letnim chłopczykiem, który urodził się jako wcześniak w 28 tygodniu ciąży z zamartwicy, z wielowodziem, z wyłonioną przetoką ślinową, gastrostomią odżywczą. Chłopczyk przeszedł szereg operacji hegarowania odbytu, z licznymi powikłaniami wcześniactwa jest stale pod opieką wielospecjalistyczną Poradni IPCZD. Został również przyjęty do Kliniki Pediatrii i Żywienia. Ponieważ Patryk jest często poddawany zabiegom chirurgicznym, co wymaga częstych hospitalizacji i badań diagnostycznych, do prawidłowego rozwoju wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej.

Po konsultacji psychologicznej stwierdzono, że Patryk wymaga dłuższego czasu do nawiązywania kontaktu, przejawia cechy nadwrażliwości dotykowej. Funkcjonowanie poznawcze ma dysharmonijne. Ma osłabioną koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność manipulacyjną. Dlatego wymaga również terapii psychologicznej. Chłopczyk wymaga również zajęć u logopedy z powodu zaburzonego rozwoju mowy na tle opóźnionego nieharmonijnego rozwoju psychoruchowego. Patryk robi zadowalające postępy, zaczyna posługiwać się prostymi słowami i onomatopejami. Rozumie częściej powtarzające się polecenia słowne.

Dlatego Zarząd Fundacji, aby umożliwić Patrykowi żyć jak normalne zdrowe dziecko postanowił sfinansować mu miesięczny cykl terapii z integracji sensorycznej.

Zebrana kwota to 700 zł

Chcę pomóc!