Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Aleksandra Sapieja

Ola urodziła się w 27 tygodniu ciąży. Ponad dwa miesiące leżała w szpitalu w IMiDZ, wyszła z niego w stanie bardzo dobrym. Jednak po pewnym czasie okazało się, że Ola ma wzmożone napięcie mięśniowe spowodowane dziecięcym porażeniem mózgowym pod postacią diplegii spastycznej.

Od 8 miesiąca życia dziewczynka jest rehabilitowana. Rodzice Oli również ćwiczą z nią w domu. Obecnie dziewczynka ma 5 lat. Pierwsze kroki udało jej się wykonać w wieku 3 lat. Początkowo było to kilka kroczków, ale teraz dzięki rehabilitacji i hipoterapii Ola jest wstanie samodzielnie przejść krótki dystans. Chód Oli jest nieprawidłowy, jest on charakterystyczny dla dzieci z porażeniem mózgowym, chodzenie na palcach i kierowanie kolana do środka. Utrzymanie równowagi dla Oli jest w dalszym ciągu wyzwaniem. Zwykłe codzienne czynności typu wejście na krawężnik czy samodzielne podniesienie się z podłogi stanowi dla niej wielką przeszkodę.

Dziewczynka wymaga bardzo intensywnej i systematycznej rehabilitacji, ponieważ rośnie i przybiera na wadze a mięśnie muszą być na tyle silne, aby utrzymać Olę w pozycji pionowej.

Dlatego Zarząd Fundacji, aby pomóc Oli podjął decyzję o sfinansowaniu jej trzymiesięcznego cyklu rehabilitacji.

Zbierana kwota to 960 zł

Chcę pomóc!