Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

MILENKA

Dziewczynka urodziła się w 36 tygodniu ciąży. Zdiagnozowano u niej epilepsję, mózgowe porażenie dziecięce, refluks żołądkowo-przełykowy oraz opóźnienie mowy i umysłowe.

Dziewczynka w wieku dwóch lat nie mówiła i poruszała się po domu na pupie bądź turlając. Trzymana za rączki potrafiła przejść kilkadziesiąt kroczków oraz potrafi samodzielnie siedzieć.

Jedyną pomocą dla Milenki jest stała rehabilitacja oraz systematyczny udział dziewczynki w turnusach rehabilitacyjnych. Mimo skromnych środków jakimi dysponują rodzice Milenki, dziewczynka uczęszcza na rehabilitację, zajęcia na basenie, masaże i terapię SI.

Niestety jeden turnus rehabilitacyjny to koszt ok. 4000 zł, na który rodziów nie stać. Dlatego chcąc pomóc Milence, Fundacja podjęła decyzję o dofinansowaniu do wyjazdu, dzięki któremu dziewczynka znacznie poprawi sprawność ruchową a przez to będzie bardziej samodzielna.

Zebrana przez Fundację kwota dofinasnowania dwóch turnusów rehabilitacyjnych to 1050 zł

Zdjęcia z drugiego turnusu rehabilitacyjnego Milenki dofinansowanego przez fundację.

Nasza mała podopieczna Milenka skorzystała z kolejnego turnusu rehabilitacyjnego, na którym poczyniła ogromne postępy.

Potrafi sama rozebrać się, czworakuje, podnosi się przy mebelkach oraz pije samodzielnie z kubeczka. Dziewczynka rozwinęła się nie tylko manualnie ale również umysłowo. Wybiera co chce jeść, w co się ubrać oraz bajki, jakie chce oglądać, potrafi wąchać i wybiera zapach, który jej się najbardziej podoba. Od niedawna posiada większą orientację w terenie, potrafi odnaleść swój ulubiony smakołyk na sklepowych półkach, po zabawie stara się odkładać rzeczy na swoje miejsce i kieruje się do łazienki, aby umyć ręce.

Milence życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki za dalsze postępy w rehabilitacji.

Zdjęcia z pierwszego turnusu rehabilitacyjnego Milenki dofinasowanego przez fundację.

Dziewczynka poczyniła na nim bardzo duże postępy. Sama zaczęła jeść łyżęczką, nauczyła się samodzielnie poruszać przy pomocy balkoniku oraz nauczyła się mówić: baba, mama, tata. Coraz więcej mówi w swoim języku i dużo także rozumie. Mamy nadzieję, że Milenka w przyszłości będzie tak samo sprawna i samodzielna jak jej rówieśnicy. Tego z całego serca Fundacja POMAGAMY Z UŚMIECHEM jej życzy.

Kolejne miesiące rehabilitacji przynoszą dobre skutki we wspomaganiu rozwoju Milenki. Nabyte umiejętności to m.in. zabawy paluszkowe (pokazywanie na samej sobie i na kimś innym), większa kreatywność w wymyślaniu zabaw, nauka gestów (myje, pisze, idzie), dobieranie kolorów w pary, nauka chwytu paluszkowego (szczypcowego), dopasowywanie kształtów w układance, nauka przyklejania naklejek.

Wiemy, że w przypadku rehabilitacji dzieci takich jak Milenka, najważniejsza jest systematyczność. Dlatego regularnie, co klika miesięcy podejmujemy się finansowania kolejnych zajęć rehabilitacyjnych, które są dla dziewczynki ogromną szansą na normalne, samodzielne życie.

Całkowita kwota sfinansowanej do tej poty rehabilitacji wynosi 2 950 zł