Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Miłosz Pałaszewski

Miłoszek urodził się w 27 tygodniu ciąży w stanie bardzo ciężkim, ważył zaledwie 990 gram. Od razu po porodzie został zaintubowany. Pierwsze doby jego życia były dla niego i jego rodziców decydujące. Wszystkie diagnozy lekarzy były niekorzystne. W trzeciej dobie życia doszło u dziecka do krwawienia z płuc, krwawienia 3 stopnia do lewej komory bocznej mózgu. Stan Miłoszka bardzo się pogorszył, zastosowano intensywne leczenie objawowe. Kiedy chłopczyk był już stabilny, po wykonaniu USG głowy stwierdzono dużego krwiaka śródmózgowego. Dziecko zostało zakwalifikowane do zabiegu nakłucia torbieli co zahamowało narastanie obwodu główki. Miłoszek został wypisany ze szpitala w 42 dobie w stanie dobrym.

Po wyjściu ze szpitala rodzice musieli zrobić wszystko, aby znaleźć dla Miłoszka najlepszą, profesjonalną opiekę, tak trafili do naszej Fundacji.

Chłopczyk wymaga stałej, intensywnej rehabilitacji. Wykazuje ogromny potencjał w wykonywaniu ćwiczeń, jest bardzo zaangażowany w zajęcia, tak jakby zdawał sobie sprawę, że tylko ciężka praca jest dla niego szansą na normalne życie.

Dlatego Zarząd Fundacji chcąc dać Miłoszkowi perspektywę lepszego życia podjął decyzję na sfinansowanie cyklu rehabilitacji ruchowej.

Zbierana kwota to 1 440zł

Chcę pomóc!

PONOWNA POMOC

Miłosz jest naszym podopiecznym od 2013 r. Chłopczyk urodził się w 27 tygodniu ciąży w stanie bardzo ciężkim, ważąc zaledwie 990 gram. Od razu po porodzie został zaintubowany. Pierwsze doby jego życia były dla niego i jego rodziców decydujące, ponieważ wszystkie diagnozy lekarzy były niekorzystne. W trzeciej dobie życia doszło u chłopca do krwawienia z płuc oraz krwawienia 3 stopnia do lewej komory bocznej mózgu. Stan Miłoszka bardzo się pogorszył, zastosowano intensywne leczenie objawowe. Kiedy chłopczyk był już stabilny, po wykonaniu USG głowy stwierdzono dużego krwiaka śródmózgowego. Dziecko zostało zakwalifikowane do zabiegu nakłucia torbieli, co zahamowało narastanie obwodu główki. Miłoszek został wypisany ze szpitala w 42 dobie życia w stanie ogólnym dobrym.

Po wyjściu ze szpitala rodzice musieli zrobić wszystko, aby znaleźć dla Miłoszka najlepszą, profesjonalną opiekę, tak trafili do naszej Fundacji.

Na początku 2015 r. podjęliśmy decyzję o ponownej pomocy Miłoszkowi. Chłopiec kolejny raz okazał jak wielki drzemie w nim potencjał, ponieważ pokonał swoje słabości i postawił swój pierwszy samodzielny krok. Postawa Miłosza prezentuje pełen wachlarz zdobytych umiejętności poprzez ciężką i systematyczną pracę oraz silną wolę dążenia do samodzielności.

Celem ponownie sfinansowanej przez Fundację rehabilitacji ma być doskonalenie prawidłowego przenoszenia ciężaru ciała w pozycji siedzącej, klęcznej oraz stojącej. Dodatkowo Miłosz będzie pracował nad nauką reakcji równoważnych w pozycji pionowej, nauką chodu z przytrzymaniem oraz utrzymaniem pozycji stojącej wraz z dalszą poprawą aktywności lewej strony.

Na ponowną pomoc dla Miłosza przeznaczono 1 820,00 zł.