Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Hania Gryta

Hania urodziła się w 25 tygodniu ciąży bliźniaczej w stanie średnio-ciężkim. Ważyła zaledwie 630 gram. Została od razu zaintubowana i przetransportowana na Oddział Intensywnej Terapii. Już na samym początku stwierdzono u niej wiele dolegliwości m.in. cechy wrodzonego stanu zapalnego płuc. W drugiej dobie życia stan dziewczynki nadal był ciężki. Wystąpiło krwawienie z płuc i ciężka niewydolność krążenia. Po bardzo intensywnym leczeniu stan dziewczynki powoli się poprawiał. Niestety niedługo po tym stwierdzono dysplazję oskrzelowo-płucną. U dziewczynki zaburzona jest również gospodarka wapniowo-fosforanowa, pojawiły się cechy zapalenia wątroby i niedokrwistość. Obok tego dziewczynka była cały czas diagnozowana okulistycznie, gdzie w ostatnim badaniu stwierdzono cechy retinopatii wcześniaczej. Została zakwalifikowana do zabiegu laseroterapii.

Wystąpienie stanów chorobowych doprowadziło do naruszenia sprawności fizycznej i psychicznej. Stan zdrowia Hani wymaga stałej, długofalowej opieki i pomocy.

Dzięki intensywnej rehabilitacji i ciężkiej pracy dziewczynka rozwija się coraz lepiej. Hania ma ogromny potencjał i wole walki.

Dlatego Zarząd Fundacji, aby pomóc jej w odzyskaniu pełnej sprawności postanowił sfinansować cykl trzymiesięcznej rehabilitacji.

Zbierana kwota to 1 440zł

Chcę pomóc!