Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Malwina Pająk

Malwinka ma obecnie 3 latka, jej proces diagnozowania rozpoczął się w trzecim miesiącu życia, kiedy to z powodu braku umiejętności podnoszenia główki została skierowana na USG przezciemiączkowe. Badanie nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Miesiąc później przeprowadzono konsultację neurologiczną gdzie stwierdzono opóźnienie rozwoju psychomotorycznego i ogólną wiotkość. Lekarze zasugerowali również wadę wzroku i słuchu oraz dziecięce porażenie mózgowe. Na szczęście podejrzenia były nie słuszne, szereg wykonanych badań nie potwierdziły diagnozy. Po wizycie w szpitalu Malwince zalecono intensywną rehabilitację, której niezwłocznie się podjęła.

Malwinka na chwilę obecną nie mówi, nie chodzi, ale potrafi stać podtrzymywana za rączki, siedzi samodzielnie, ale nie potrafi jeszcze samodzielnie przejść z leżenia do siadu.

Rehabilitacja przynosi oczekiwane efekty, dziewczynka jest w nią bardzo zaangażowana, a tylko systematyczne ćwiczenia mogą jej pomóc osiągnąć całkowitą samodzielność.

Dlatego Zarząd Fundacji postanowił pomóc dziewczynce w odzyskaniu pełnej sprawności finansując jej cykl zajęć rehabilitacyjnych.

Zbierana kwota to 2 340 zł

Chcę pomóc!