Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Wiktor Kabała

Wiktor jest po niedotlenieniu okołoporodowym oraz wylewach pierwszego i drugiego stopnia do komory lewej serca. Diagnozę postawiono bardzo wcześnie. Lekarze stwierdzili ZOKN (zaburzenia ośrodkowej koordynacji nerwowej ), nadpobudliwość psycho-ruchową, wadę wymowy oraz wadę postawy. Już od pierwszych miesięcy był rehabilitowany. Uczęszcza na różne zajęcia logopedyczne oraz zajęcia z integracji sensorycznej. Terapia logopedyczna jest wymagana z powodu zaburzeń mowy Witorka. W lutym 2013 roku kiedy to chłopczyk przyszedł na pierwsze zajęcia porozumiewał się za pomocą kilku wyrazów (mama, baba) oraz kilkunastu wyrazów dźwiękonaśladowczych, nie wykazywał motywacji do mówienia . Obecnie chłopczyk poczynił duże postępy - posługuje się prostymi zadaniami. Budowa aparatu artykulacyjnego jest prawidłowa, chociaż trzeba pracować nad usprawnianiem motoryki narządów mowy.

W terapii sensorycznej Wiktorek ma trudności w wykonywaniu ćwiczeń równoważnych w pozycjach wysokich i niskich. Obniżone napięcie mięśniowe powoduje koślawość ustawienia stóp i kolan, słabe mięśnie brzucha oraz mięśnie posturalne utrudniają integrację odruchów tonicznych.

Stan zdrowia dziecka wymaga intensywnej i ciągłej rehabilitacji, która pomoże wyrównać deficyty i dać szanse na prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy.

Dlatego Zarząd Fundacji postanowił Wiktorkowi sfinansować 10 zabiegów terapii PNF ( torowanie nerwowo-mięśniowe)

Zbierana kwota to 650 zł

Chcę pomóc!