Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Wiktor Naguszewski

Wiktor choruje na dziecięce porażenie mózgowe pod postacią obustronnego niedowładu kurczowego. Diagnozę postawiono około drugiego roku życia. W maju ubiegłego roku trafił do szpitala w celu usprawniania ruchowego. Skoncentrowano się na poprawianiu wzorca chodu, poprawę równowagi i koordynacji podczas chodu i pokonywania przeszkód, naukę prawidłowego przenoszenia ciężaru ciała w pozycji stojącej, wzmacnianie mięśni brzucha i mięśni pośladkowych. Podczas pobytu w szpitalu Wiktorek uczestniczył również w indywidualnych zajęciach psychologicznych, gdzie w ocenie specjalisty czyni duże postępy w usprawnianiu psychomotorycznym.

Kolejny pobyt w szpitalu nastąpił zaledwie parę miesięcy później, gdzie chłopczyk został poddany badaniom stanu ruchowego. Wyniki badania zakwalifikowały chłopca do leczenia toksyną botulinową kończynę dolną lewą i prawą.

Wiktorek ze względu na schorzenie wymaga ciągłej i bardzo ciężkiej rehabilitacji. Jest to rehabilitacja wielopoziomowa. Chłopczyk wymaga terapii z fizjoterapeutą, zajęć logopedycznych i psychologiczno-teraupetycznych, funkcjonalnej terapii ręki oraz zajęć z Integracji Sensorycznej.

Dlatego Zarząd Fundacji chcąc umożliwić uczestnictwo Wiktora w usprawnianiu ruchowym postanowił sfinansować cykl rehabilitacji ruchowej.

Zbierana kwota to 1 870 zł

Chcę pomóc!