Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Lena Marcinek

Lena urodziła się 6 lat temu. Lekarze od razu podejrzewali Zespół Downa. Po przeprowadzeniu szeregu badań potwierdzono diagnozę. Zespół wad wrodzonych Lenki spowodowany jest obecnością dodatkowego chromosomu 21, który powoduje, że dziewczynka ma mniejsze zdolności poznawcze niż średnia w populacji zdrowej. Matka dziecka od samego początku robiła wszystko, aby zapewnić córce jak najlepszy rozwój. Częste wizyty w gabinetach lekarskich, żmudne ćwiczenia rehabilitacyjne wypełniają cały okres dzieciństwa Lenki. Dziewczynka w badaniu neurologicznym wykazała obniżone napięcie mięśniowe, bez objawów ogniskowych OUN.

Lenka wymaga stałej, wielokierunkowej rehabilitacji wspomagającej rozwój psychoruchowy a także udziału w różnorodnych turnusach rehabilitacyjnych, w terapii Tomatisa, delfinoterapii, hipoterapii, dogoterapii oraz pracy z odpowiednim oprogramowaniem multimedialnym.

Na chwilę obecną najbardziej konieczna jest Terapia Sensoryczna, żeby przynosiła pożądane efekty Lenka musi ćwiczyć w domu. Aby było to możliwe potrzebna jest specjalistyczna platforma, kamizelka i kołderka obciążeniowa.

Dlatego Zarząd Fundacji postanowił sfinansować dziewczynce sprzęt rehabilitacji, aby umożliwić ćwiczenia w warunkach domowych.

Zbierana kwota to 775 zł

Chcę pomóc!