Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Akcja Nakręć się
i pomagaj z uśmiechem

Newsletter

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Aleksandra Grzyb

Ola urodziła się w 31 tygodniu ciąży z niewydolnością oddechową oraz wcześniactwem. W wyniku sinicy obwodowej jej stan był bardzo ciężki. W 7 dobie życia jej stan diametralnie się pogorszył, obserwowano niewydolność oddechową, zażółcenie powłok skórnych, apatię oraz obniżone napięcie mięśniowe. W wyniku niedotlenienia nastąpiło uszkodzenie układu nerwowego co przyczyniło się do tego, że Ola choruje na mózgowe porażenie dziecięce. W styczniu i lipcu zeszłego roku była hospitalizowana celem oceny narządu ruchu oraz ustalenia planu leczenia. Dwukrotnie była poddana zabiegowi iniekcji BTX-A Botox do mięśni kończyn dolnych i górnych. Oli stale jest zalecana intensywna rehabilitacja ruchowa, logopedyczna praz praca z psychologiem. Dziewczynka robi duże postępy, zjada już samodzielnie pokarmy, próbuje posługiwać się łyżką i widelcem. Współpracuje przy ubieraniu i rozbieraniu, sygnalizuje potrzeby fizjologiczne.

Ola jest dotknięta złożoną niepełnosprawnością, której konsekwencje widoczne są we wszystkich sferach rozwojowych, jednak dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i współpracy z różnymi specjalistami obserwuje się stały i systematyczny postęp.

Dlatego Zarząd Fundacji, aby móc umożliwić Oli dalszą rehabilitację postanowił sfinansować jej trzymiesięczny cykl zajęć usprawniających.

Zbierana kwota to 1440 zł

Rehabilitacja Oli Grzyb

Chcę pomóc!

Aktualnie zbieramy


Martyna


Hania
1350 zł


Filip
1000 zł