Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Aleksandra Grzyb

Ola urodziła się w 31 tygodniu ciąży z niewydolnością oddechową oraz wcześniactwem. W wyniku sinicy obwodowej jej stan był bardzo ciężki. W 7 dobie życia jej stan diametralnie się pogorszył, obserwowano niewydolność oddechową, zażółcenie powłok skórnych, apatię oraz obniżone napięcie mięśniowe. W wyniku niedotlenienia nastąpiło uszkodzenie układu nerwowego co przyczyniło się do tego, że Ola choruje na mózgowe porażenie dziecięce. W styczniu i lipcu zeszłego roku była hospitalizowana celem oceny narządu ruchu oraz ustalenia planu leczenia. Dwukrotnie była poddana zabiegowi iniekcji BTX-A Botox do mięśni kończyn dolnych i górnych. Oli stale jest zalecana intensywna rehabilitacja ruchowa, logopedyczna praz praca z psychologiem. Dziewczynka robi duże postępy, zjada już samodzielnie pokarmy, próbuje posługiwać się łyżką i widelcem. Współpracuje przy ubieraniu i rozbieraniu, sygnalizuje potrzeby fizjologiczne.

Ola jest dotknięta złożoną niepełnosprawnością, której konsekwencje widoczne są we wszystkich sferach rozwojowych, jednak dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i współpracy z różnymi specjalistami obserwuje się stały i systematyczny postęp.

Dlatego Zarząd Fundacji, aby móc umożliwić Oli dalszą rehabilitację postanowił sfinansować jej trzymiesięczny cykl zajęć usprawniających.

Zbierana kwota to 1440 zł

Rehabilitacja Oli Grzyb

Chcę pomóc!