Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Michał Kowalczyk

Michał urodził się w 37 tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Podczas porodu wystąpiły problemy z oddychaniem, dlatego cztery doby przebywał w inkubatorze. Rozwój dziecka przechodził bez żadnych niepokojących objawów do drugiego roku życia. Po dwóch latach nastąpił regres w rozwoju Michała. Chłopiec przestał wymawiać opanowane wcześniej dźwięki i słowa. Sferą, w której stwierdzono poważne deficyty jest mowa. Rozwój mowy czynnej Michała jest opóźniony. Po przeprowadzeniu wywiadu z matką wynika, że po ukończeniu pierwszego roku życia chłopczyk wypowiadał pierwsze słowa. Kolejną sferą w której pojawiają się zaburzenia jest rozumienie mowy. Michał po dłuższym nakłanianiu potrafi podać proste przedmioty lub wskazać pojedyncze obrazki w książce jednak poziom rozumienia jest znaczenie opóźniony w stosunku do wieku dziecka.

Chłopczyk jest poddawany terapii integracji sensorycznej mającej na celu zniwelowanie nieprawidłowości pojawiających się w jego rozwoju.

Dlatego Zarząd Fundacji, aby pomóc Michałowi funkcjonować w miarę możliwości samodzielnie postanowił sfinansować mu cykl zajęć z terapii integracji sensorycznej.

Zbierana Kwota to 1020 zł

Chcę pomóc!