Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Antoni Paziewski

Antoś urodzony siłami natury, jest rehabilitowany od trzeciego miesiąca życia z powodu napięcia mięśniowego. Siadał samodzielnie w wieku 1 roku, chodził w 15 miesiącu. W tym okresie pojawiły się też pierwsze słowa. Został zdiagnozowany przez neurologa, który stwierdził także opóźniony rozwój emocjonalny. Po przeprowadzeniu badań metabolicznych uzyskano wynik prawidłowy. Obecnie jest pod opieką poradni genetycznej. W wieku dwóch lat został przyjęty do kliniki neurologii w celu diagnostyki opóźnienia rozwoju. Jego stan był ogólnie dobry, pojawiły się niewielkie cechy dysmorfii twarzy. Po wykonaniu badania głowy nie stwierdzono zmian. Występujące opóźnienie rozwoju może być spowodowane powikłanym wywiadem okołoporodowym. Po roku od pobytu w szpitalu Antoś poczynił niewielkie postępy. Nastąpił nieznaczny rozwój mowy. Obecnie chłopczyk jest badany w kierunku choroby Zespół Pitta-Hopkinsa.

Chłopczyk wymaga wieloprofilowej rehabilitacji. Potrzebuje zajęć z terapii sensorycznej, logopedycznej, psychologicznej oraz terapii ręki.

Dlatego Zarząd Fundacji, aby pomóc Antosiowi prawidłowo odbierać i analizować bodźce dostarczane z otoczenia poprzez zmysły zewnętrzne oraz płynące z własnego ciała poprzez zmysły wewnętrzne postanowił sfinansować trzymiesięczny cykl zajęć terapii sensorycznej.

Zbierana kwota to 1 870 zł

Chcę pomóc!