Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Piotr Plasota

Piotruś urodził się w 31 tygodniu ciąży. Pięć tygodniu przed porodem odpłynął płyn owodniowy. Chłopczyk urodził się w stanie dobrym, jednak lekarze podejrzewali zakażenie wewnątrzmaciczne. Włączona została antybiotykoterapia. Od drugiej doby życia obserwowano zażółcenie powłok skórnych. Po wykonaniu pierwsze badania USG przezciemiączkowego stwierdzono wylewy dokomorowe 2 stopnia. Po przeprowadzeniu jeszcze szeregu badań lekarze postawili diagnozę - mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe.

Chłopczyk jest stale rehabilitowany. Dzięki Terapii SI świetnie zaczął się rozwijać. Poprawił koordynację wzroku. Aby zwiększyć funkcjonalność lewej reki i nóżek Piotruś musiał przejść operację. Efekt po zabiegu jest rewelacyjny, chłopczyk zaczął chodzić.

Aby dorównać rówieśnikom i cieszyć się samodzielnością potrzebna jest intensywna rehabilitacja. Musi kontynuować terapię SI co najmniej trzy razy w tygodniu. Aby skoordynować ruchy i wyczuć jak przenosić ciężar ciała niezbędne są specjalistyczne ćwiczenia.

Dlatego Zarząd Fundacji postanowił sfinansować Piotrusiowi trzymiesięczny cykl zajęć terapii sensorycznej.

Zbierana kwota to 1530 zł

Chcę pomóc!