Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Akcja Nakręć się
i pomagaj z uśmiechem

Newsletter

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Piotr Plasota

Piotruś urodził się w 31 tygodniu ciąży. Pięć tygodniu przed porodem odpłynął płyn owodniowy. Chłopczyk urodził się w stanie dobrym, jednak lekarze podejrzewali zakażenie wewnątrzmaciczne. Włączona została antybiotykoterapia. Od drugiej doby życia obserwowano zażółcenie powłok skórnych. Po wykonaniu pierwsze badania USG przezciemiączkowego stwierdzono wylewy dokomorowe 2 stopnia. Po przeprowadzeniu jeszcze szeregu badań lekarze postawili diagnozę - mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe.

Chłopczyk jest stale rehabilitowany. Dzięki Terapii SI świetnie zaczął się rozwijać. Poprawił koordynację wzroku. Aby zwiększyć funkcjonalność lewej reki i nóżek Piotruś musiał przejść operację. Efekt po zabiegu jest rewelacyjny, chłopczyk zaczął chodzić.

Aby dorównać rówieśnikom i cieszyć się samodzielnością potrzebna jest intensywna rehabilitacja. Musi kontynuować terapię SI co najmniej trzy razy w tygodniu. Aby skoordynować ruchy i wyczuć jak przenosić ciężar ciała niezbędne są specjalistyczne ćwiczenia.

Dlatego Zarząd Fundacji postanowił sfinansować Piotrusiowi trzymiesięczny cykl zajęć terapii sensorycznej.

Zbierana kwota to 1530 zł

Chcę pomóc!

Aktualnie zbieramy


Martyna


Hania
1350 zł


Filip
1000 zł