Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

MICHAŁEK

Michałek jest chłopcem, u którego w wieku 3 lat zdiagnozowano autyzm. Do typowych cech autyzmu wczesnodziecięcego należą problemy z komunikacją uczuć. Zachowanie dzieci autystycznych przedstawia sprzeczności i paradoksy, dzieci te są nadawcami sygnałów niezbornych nie tylko dla ich rodziców, ale i całego otoczenia. Dzieci autystyczne nie wymachują szeroko rękami, nie biegają w podskokach. Kołyszą się lub podskakują pozostając w miejscu. Najwięcej ich czynności koncentruje się na własnym ciele, nawet agresję kierują na własne ciało.

Michałek nie reagował na otoczenie, nie mówił, bił dzieci, był agresywny - pisk, krzyk - były codziennością, od niedawna chłopiec buduje proste zdania, prawie wszystko rozumie, a co najważniejsze nie ma prawie wcale agresji.

Rodzice uczęszczają z Michałkiem na zajęcia z logopedą, hipoterapię, basen, korzystają z turnusów terapeutycznych w miarę swoich możliwości finansowych. Dlatego chcąc pomóc Michałkowi, Fundacja zdecydowała sfinansować trzymiesięczne zajęcia terapeutyczne.

Zebrana przez Fundację kwota na trzymiesięczne zajęcia terapeutyczne to 1800 zł