Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

PATRYK TOMA

Patryk urodził się w 24 tygodniu ciąży z niewydolnością oddechową wynikającą z wcześniactwa oraz stopniowo rozwijającej się dysplazji oskrzelowo-płucnej. Dziecko choruje na mózgowe porażenie dziecięce, które objawia się u niego czterokończynowym niedowładem spastycznym, uszkodzenia wywołujące to schorzenie powstają w okresie okołoporodowym i są wynikiem uszkodzenia mózgu.

Patryk mimo swojego młodego wieku przeszedł wiele operacji (około 20) i spędził w szpitalach wiele dni, a nawet tygodni, ale to nie wystarczy - chłopiec musi jeszcze intensywnie ćwiczyć, aby zacząć chodzić. Dlatego rehabilitacja dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym jest taka ważna. Głównie ma na celu ograniczenie negatywnych skutków spowodowanych unieruchomieniem, uaktywnienie nerwowo-mięśniowe porażonych części ciała, usprawnienie części zdrowych, aby w maksymalnym stopniu przejęły funkcje kompensacyjne, oraz wyrobienie ważnych umiejętności życiowych.

Rodzice Patryka robią wszystko co mogą, aby ich syn zaczął samodzielnie chodzić, by mógł prawidłowo się rozwijać i uczestniczyć w zabawach z rówieśnikami. Niestety sprzęt rehabilitacyjny jaki na co dzień potrzebuje chłopiec jest niesamowicie kosztowny.

Dlatego Zarząd Fundacji podjął decyzję o dofinansowaniu urządzenia NF-Walker, które daje dziecku prawidłową i stabilną postawę ciała, możliwość samodzielnego poruszania się, a przede wszystkim ma za zadani kodowanie u dziecka prawidłowego schematu chodu. Co najważniejsze, Patryk będzie mógł ćwiczyć w środowisku rodzinnym, otoczony miłością i wsparciem ze strony rodziców.

Wspólnymi siłami udało się zakupić dla Patryka urządzenie NF-Walker, aby mógł stawiać pewne kroki.

Zebrana przez Fundację kwota na dofinansowanie urządzenia NF-Walker to 2000 zł.