Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

HANIA

Hania w 2010 roku uległa wypadkowi w wyniku którego została poparzona. Poparzeniu uległo 10% powierzchni ciała dziewczynki tj. klatka piersiowa, brzuch, bark, ramię i lewe przedramię. Były to poparzenia drugiego i trzeciego stopnia. Hania przeszła leczenie operacyjne, podczas którego przeszczepiono jej skórę. Trzykrotnie była poddawana znieczuleniu ogólnemu - raz do operacji i dwa razy do zmiany opatrunku.

Dziewczynka z powodu swojego stanu wymaga stałej opieki i rehabilitacji, dlatego mama Hani w związku z koniecznością zapewnienia opieki córce nie może podjąć pracy zawodowej.

Chcąc pomóc Hani w powrocie do pełnego zdrowia Zarząd Fundacji podjął decyzję o zakupie kamizelki uciskowej oraz plastrów opatrunkowych.

Biorąc pod uwagę, iż blizny Hani wymagają ciągłej pielęgnacji, Fundacja systematycznie i według zapotrzebowania finansuje także zakup specjalistycznej emulsji do kąpieli, która zmiękcza zniszczoną oparzeniem skórę dziewczynki i przygotowuje ją do późniejszych aplikacji maści silikonowych. Łączny koszt zakupionych kosmetyków to ok. 800 zł.

Hania jest naszą popieczoną od 2011 roku. Cyklicznie Fundacja finansuje jej kosmetyki pielęgnacyjne, które przyśpieszają gojenie się blizn po oparzeniu. W lutym Zarząd Fundacji postanowił ponownie przeznaczyć 1000 zł, aby móc zakupić Hani kosz produktów takich jak: maść Noscar, emulsję do kąpieli Emolium oraz krem Physiogel .