Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

TAMARA

Tamarka urodziła się w 26 tygodniu ciąży z wrodzonym zapaleniem płuc, z zespołem zaburzeń oddychania, wystąpiło również martwicze zapalenie jelit i zakażenie układu moczowego. Ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce w postaci czterokończynowej oraz epilepsję co wiąże się ze znacznym opóźnieniem rozwoju psychoruchowego dziecka. Wynikiem tego jest obniżone napięcie mięśniowe w tułowiu, a zwiększone w kończynach.

Tamara ma problemy z czuciem własnego ciała, co wiąże się z trudnościami w swobodnych zmianach pozycji, jej ruchy są bardzo chaotyczne, nieskoordynowane. Aktualnie Tamara potrafi samodzielnie obrócić się z brzucha na plecy i odwrotnie oraz przemieszczać się pełzając. Dziewczynka na krótką chwilę umie samodzielnie utrzymać się w pozycji siedzącej.

Bardzo pomocnym sprzętem w Tamary przypadku jest kombinezon TheraTogs, który wykorzystywany w warunkach domowych, będzie w dużym stopniu ułatwiał proces rehabilitacji dziewczynki. Po ubraniu kombinezonu Tamara będzie mogła lepiej kontrolować tułów, odczuwać swoje ciało, a co za tym idzie łatwiej przyjmować i utrzymywać w różnych pozycjach.

Zebrana przez Fundację kwota na dofinansowanie kombinezonu to 660 zł.

Chcę pomóc!