Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

KLAUDIA I PATRYCJA

Obie dziewczynki chorują na astmę oskrzelową. W przypadku Klaudii występują nawrotowe infekcje dolnych i górnych dróg oddechowych oraz przewlekły kaszel. Dziewczynka jest uczulona na pyłki traw, bylice, drzewa. Bardzo często jest hospitalizowana, ze względu na uporczywy kaszel przy którym wywoływane są duszności. Dla Klaudii najgorszym okresem jest sezon leni, gdy pylą trawy i drzewa – lekkie przeziębienie często kończy się pobytem w szpitalu.

Patrycja głównie choruje na epilepsję (odporną na leki). Choroba polega na wyłączeniu się myślenia bez drgawek. Nie ma z nią czasem kontaktu, zdarza się iż jedno zdanie trzeba wielokrotnie powtarzać. Dziewczynka zamyka się w sobie i jest wyciszona, albo krzyczy i jest rozdrażniona. Patrycja mimo epilepsji choruje dodatkowo na astmę oskrzelowo atopową o ciężkim przebiegu.

Zarząd Fundacji podjął decyzję o zakupie nowego inhalatora i pikflometru, gdyż stary sprzęt był na tyle zużyty, że wielokrotnie podczas ataków astmy nie był w stanie pomóc dziewczynkom.

Zebrana przez Fundacje kwota na zakup inhalatora i pikflometru to 600 zł.

Chcę pomóc!