Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

SEWERYN

Chłopiec urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jest to stan spowodowany uszkodzeniem tych części mózgu, które są odpowiedzialne za właściwą kontrolę mięśni i całego ciała. Uszkodzenie to zazwyczaj ma miejsce przed, w trakcie lub tuż po porodzie. Mimo, iż same objawy mogą z czasem ulegać zmianie, porażenie mózgowe nie jest chorobą postępującą. Do objawów mózgowego porażenia dziecięcego należą trudności z czynnościami motoryki małej, np. z pisaniem lub korzystaniem z nożyczek, trudnościami z utrzymaniem równowagi lub chodzeniem, ruchy mimowolne. Niektórzy pacjenci cierpiący z powodu porażenia mózgowego wykazują również inne zaburzenia takie jak ataki epilepsji, które ujawniają się u Seweryna.

Nie istnieje rehabilitacja standardowa, która byłaby skuteczna dla wszystkich pacjentów. Leki mogą być stosowane w celu kontrolowania ataków epileptycznych i skurczy mięśni. Różnorodny sprzęt rehabilitacyjny i przystosowane zabawki mogą być zastosowane w celu umożliwienia pacjentowi zabawy w czasie ćwiczeń usprawniających jego ciało. Czynności takie jak pływanie lub jazda konna mogą pomóc we wzmocnieniu osłabionych mięśni i rozluźnieniu mięśni napiętych.

Seweryn uczęszcza codziennie do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, gdzie przechodzi specjalistyczne rehabilitacje ruchowe. Systematycznie ćwiczy na basenie, by rozluźnić napięte mięśnie oprócz tego ćwiczy z logopedą i psychologiem. Lecz to niestety nie wystarcza, a samotnie wychowująca go mama nie jest w stanie sfinansować dodatkowych zajęć, czy też zakupić potrzebny sprzęt rehabilitacyjny.

Dlatego Zarząd Fundacji podjął decyzję o dofinansowaniu zakupu kombinezonu TheraTogs, by wesprzeć niepoddającą się mamę Seweryna.

Zebrana przez Fundację kwota na dofinansowanie kombinezonu TheraTogs to 1016 zł.

Chcę pomóc!