Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Akcja Nakręć się
i pomagaj z uśmiechem

Newsletter

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

SEWERYN

Chłopiec urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jest to stan spowodowany uszkodzeniem tych części mózgu, które są odpowiedzialne za właściwą kontrolę mięśni i całego ciała. Uszkodzenie to zazwyczaj ma miejsce przed, w trakcie lub tuż po porodzie. Mimo, iż same objawy mogą z czasem ulegać zmianie, porażenie mózgowe nie jest chorobą postępującą. Do objawów mózgowego porażenia dziecięcego należą trudności z czynnościami motoryki małej, np. z pisaniem lub korzystaniem z nożyczek, trudnościami z utrzymaniem równowagi lub chodzeniem, ruchy mimowolne. Niektórzy pacjenci cierpiący z powodu porażenia mózgowego wykazują również inne zaburzenia takie jak ataki epilepsji, które ujawniają się u Seweryna.

Nie istnieje rehabilitacja standardowa, która byłaby skuteczna dla wszystkich pacjentów. Leki mogą być stosowane w celu kontrolowania ataków epileptycznych i skurczy mięśni. Różnorodny sprzęt rehabilitacyjny i przystosowane zabawki mogą być zastosowane w celu umożliwienia pacjentowi zabawy w czasie ćwiczeń usprawniających jego ciało. Czynności takie jak pływanie lub jazda konna mogą pomóc we wzmocnieniu osłabionych mięśni i rozluźnieniu mięśni napiętych.

Seweryn uczęszcza codziennie do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, gdzie przechodzi specjalistyczne rehabilitacje ruchowe. Systematycznie ćwiczy na basenie, by rozluźnić napięte mięśnie oprócz tego ćwiczy z logopedą i psychologiem. Lecz to niestety nie wystarcza, a samotnie wychowująca go mama nie jest w stanie sfinansować dodatkowych zajęć, czy też zakupić potrzebny sprzęt rehabilitacyjny.

Dlatego Zarząd Fundacji podjął decyzję o dofinansowaniu zakupu kombinezonu TheraTogs, by wesprzeć niepoddającą się mamę Seweryna.

Zebrana przez Fundację kwota na dofinansowanie kombinezonu TheraTogs to 1016 zł.

Chcę pomóc!

Aktualnie zbieramy


Martyna


Hania
1350 zł


Filip
1000 zł