Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

MATEUSZ ROCŁAWSKI

Chłopiec urodzony w 33 tygodniu ciąży z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jest niepełnosprawnym psychoruchowo chłopcem, który nie siedział, ztrudem utrzymywał równowagę. Przez ostatnie lata poczynił duże postępy w rozwoju m.in. zaczął mówić, chwytać i poruszać się przy pomocy drugiej osoby. Jest szansa, że dzięki intensywnym zabiegom rehabilitacyjnym będzie chodził. Zabiegi muszą odbywać się w wykwalifikowanych placówkach rehabilitacyjnych lub pod okiem profesjonalnego rehabilitanta.

Po całodziennych rehabilitacjach Mateuszek musi korzystać z kąpieli hydroterapeutycznych, które mają na celu usunięcie napięcia z mięśni i uzyskać efekt rozproszenia bólu. Co więcej, osiąga się efekt wyrównania i ustabilizowania różnych funkcji wegetatywnych człowieka, takich jak sen czy krążenie krwi.

Dlatego Zarząd Fundacji podjął decyzje o zakupie maty do ozonoterapii, która oddziaływuje na ogólne rozluźnienie, złagodzenie i orzeźwienie, usprawnia krążenie krwi, uaktywnia procesy metaboliczne, wzmacnia skórę i tkankę łączną oraz zapobiega bólom pleców i kończyn.

Zebrana przez Fundację kwota na zakup maty MultiWhirl to 2660 zł.

Chcę pomóc!