Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

MICHAŁ BILSKI

Michałek urodził się jako skrajny wcześniak z masą ciała 1495 g., zaraz po urodzeniu został przewieziony do szpitala klinicznego w Zabrzu na Oddział Intensywnej Terapii Noworodka, gdzie przebywał 3 miesiące w tym 2 podłączony do respiratora. Chłopiec przeszedł kilka operacji, każda z nich była operacją ratująca życie. U chłopca wycięto 40 cm martwego jelita, neurochirurdzy implantowali zbiornik Rickhama oraz zastawkę komorowo-otrzewną. U Michałka zdiagnozowano między innymi wcześniactwo, zespól zaburzeń oddychania RDS III stopnia, zapalenie płuc, odmę opłucną, niedotlenienie okołoporodowe, obustronne wodogłowie pokrwotoczne z nadciśnieniem oraz wiele innych schorzeń. Rodzice do tej pory borykają się z licznymi komplikacjami pooperacyjnymi. Jednak nie poddają się, bo poprawa zdrowia Michałka była efektem ciężkiej pracy lekarzy, rehabilitantów oraz ich samych. Dlatego aby umożliwić Michałkowi dalszy rozwój konieczna jest rehabilitacja. Tylko intensywne ćwiczenia mogą pomóc w walce z niepełnosprawnością oraz dać nadzieję że chłopiec będzie samodzielny w przyszłości. Michałek wykazał ogromną wolę życia, chociaż wielokrotnie lekarze sygnalizowali, że nie ma szans na przeżycie.

Mimo swojej choroby Michałek od kilku miesięcy znowu się uśmiecha, a nawet śmieje na głos, co wprawia rodziców w pozytywne myślenie o przyszłości ich synka.

Aby pomóc Michałkowi w zmaganiu się z codziennymi trudnościami jakie spotyka na swoje drodze, Zarząd Fundacji postanowił sfinansować kilkumiesięczna rehabilitację usprawniającą.

Zebrana przez Fundację kwota na cykl rehabilitacji to 3000 zł.

Chcę pomóc!