Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

IGNACY JANICKI

Ignaś urodził się z genetyczną chorobą metaboliczną - hiperglicynemią nieketotyczną. W wyniku choroby, mimo intensywnej i systematycznej rehabilitacji prowadzonej od pierwszych miesięcy życia chłopiec ma problemy z kontrolą głowy. Chłopiec nie jest w stanie samodzielnie siedzieć, stać ani poruszać się bez wsparcia w postaci specjalistycznego sprzętu jakim jest NF-Walker. Urządzenie to umożliwia utrzymanie pionowej i stabilnej postawy ciała. Dziecko stoi z pełnym obciążeniem własnego ciała i ma możliwość jego doświadczania w ruchu.

Tygodniowe próby zastosowania urządzenia u Ignasia pokazały, że dobrze reaguje na nowe możliwości i bodźce. Już po kilku dniach ćwiczeń wykazywał większą świadomość własnego ciała i chętnie poruszał się w urządzeniu NF-Walker. Za sprawą prowokowanego ruchu Ignacemu udawało się zbudować właściwe napięcie mięśniowe i utrzymać głowę, co do tej pory sprawiało chłopcu wiele trudności.

Aby pomóc Ignasiowi w procesie samodzielnego poruszania się, Zarząd fundacji postanowił dofinansować zakup urządzenia NF-Walker.

Zebrana kwota na urządzenie to 2000 zł.

Chcę pomóc!