Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

KASIA KRUPA

Kasia w pierwszej dobie życia była operowana - konieczne było zamknięcie przepukliny oponowo-rdzeniowej oraz założenie zastawki. Teraz to jedenastoletnia dziewczynka cierpiąca na przepuklinę oponowo-rdzeniową, wodogłowie, zwichnięcie stawu biodrowego i niedowład kończyn dolnych. Jest cewnikowana co trzy godziny z przerwą nocną. Z powodu swojej choroby nie jest w stanie samodzielnie się poruszać.

Kasia jest radosną i pełną życia dziewczynką. Chętnie uczęszcza do szkoły, choć codzienne wyprawy nie są dla niej łatwością. Ze względu na swój stan zdrowia Kasia potrzebuje wózka inwalidzkiego, który umożliwiłby jej swobodną naukę w szkole wśród koleżanek i kolegów. Koszt takiego wózka to ponad 7 tysięcy złotych, co znacznie przekracza możliwości finansowe rodziców. Mama Kasi ze względu na konieczność cewnikowania córki nie może podjąć pracy.

Dlatego, aby umożliwić Kasi codzienne uczęszczanie do szkoły, spotkania z rówieśnikami, które są jej potrzebne do prawidłowego rozwoju, Zarząd Fundacji podjął decyzję o dofinansowaniu specjalistycznego wózka inwalidzkiego.

Zebrana przez Fundację kwota na dofinansowanie wózka to 2.000 zł.

Chcę pomóc!