Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

ZOSIA NOWAK

Zosia jest wcześniakiem urodzonym w 35 tygodniu ciąży. Po porodzie zdiagnozowano u dziewczynki rozszczep podniebienia miękkiego, które miało zostać zoperowane, niestety ze względu na infekcję górnych dróg oddechowych operacja nie została wykonana. W drugim miesiącu życia zdiagnozowano przepuklinę pępkową, która wymagała korekcji w tym celu dziewczynka przez 3 miesiące miała zaklejany pępek za pomocą specjalistycznych plastrów. Dzięki temu udało się uniknąć zabiegu operacyjnego.

Później Zosia trafiła na Oddział Gastroenterologii i Hepatologii Dzieci Szpitala Klinicznego w Zabrzu z objawami dyspeptycznymi, brak apetytu, trudność w defekacji z towarzyszącym bólem. Obecnie dziewczynka wymaga karmienia produktami mleko zastępczymi.

Z początkiem lipca Zosia przeszła wyczekiwaną operację podniebienia miękkiego z pozytywnym efektem. Teraz wszystko wymaga czasu. Zosieńka musi nabrać sił po krwotoku, który przydarzył jej się zaraz po operacji rana musi sie zrosnąć, szwy rozpuścić, a potem tego czasu nie będzie musiała już więcej wspominać.

Dziewczynkę czeka jeszcze rehabilitacja, na którą nie stać rodziców dlatego Zarząd Fundacji postanowił sfinansować kilkumiesięczną rehabilitację.

Zbierana przez Fundację kwota to 1000 zł

Chcę pomóc!

Zosia ma obecnie 3 latka i w dalszym ciągu potrzebuje intensywnej i systematycznej terapii sensorycznej, dlatego Zarząd Fundacji postanowił sfinansować jej cykl spotkań rehabilitacyjnych na kwotę 750,00zł oraz zakupić sprzęt rehabilitacyjny na łączną kwotę 309,01zł.