Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

WOJTEK PILIŚNIAK

Wojtuś urodził się jako zdrowe dziecko, które przez pierwsze lata swojego życia cieszyło się zabawą i jazdą na rowerku. Niestety chłopiec został potrącony przez samochód i trafił na Oddział Intensywnej Terapii. Badanie tomograficzne głowy wykazało złamanie z przemieszczeniami lewej kości nosowej. W ciągu pierwszy godzin od zdarzenia stwierdzono niedowład wiotki kończyn dolnych, stłuczenie krwotoczne i obrzęk rdzenia kręgowego na pograniczu szyjno-piersiowym. W trzeciej dobie hospitalizacji chłopca rozpoczęto rehabilitację ruchową i stymulację czuciową kończyn dolnych.

Obecnie Wojtuś jest systematycznie rehabilitowany co przynosi widoczne efekty. Wojtuś potrafi samodzielnie przetaczać się, podejmuje próby siadu, siedzi samodzielnie z podporem po obu stronach ciała. Ze względu na uszkodzenie rdzenia ma problemy ze stabilizacją dolnego tułowia, swobodną manipulacją w pozycji siedzącej, pionizacją i samodzielnym poruszaniem się.

Aby pomóc Wojtusiowi wrócić do pełnej sprawności fizycznej i cieszyć się z niejednej jazdy na rowerze Zarząd Fundacji podjął decyzję o sfinansowaniu cyklu rehabilitacji ruchowej.

Zebraliśmy środki finansowe na 3 miesięczną rehabilitację

Chcę pomóc!