Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

FRANCISZEK WOJEWÓDZKI

Franek urodził się jako zdrowe dziecko i w pierwszych miesiącach jego życia nic nie wskazywało na to że pojawią się problemy zdrowotne. Kiedy w 8 miesiącu życia nie siedział samodzielnie, rodzice zaczęli się niepokoić ponieważ trójka pozostałych dzieci dotychczas rozwijała się prawidłowo. Z powodu obniżonego napięcia mięśniowego Franek został objęty rehabilitacją ruchową.

W kolejnych miesiącach rodzice rozpoczęli wędrówkę po gabinetach lekarskich w poszukiwaniu przyczyn tego stanu. Początkowo zdiagnozowano u chłopca wentrikulomegalię ale w osiemnastym miesiącu życia Franek nagle dostał kilku napadów padaczki. Jeden z nich trwał 8 godzin i kompletnie zdegradował organizm chłopca. Od tego czasu rodzina walczy z padaczką, która okazała się oporna w leczeniu. Liczne badania wykazały również zaburzenia mielinizacji ośrodkowego układu nerwowego.

Chłopiec wymaga wielospecjalistycznej i systematycznej rehabilitacji. Dzięki dotychczasowym ćwiczeniom Franek chodzi, mówi i mimo nienajlepszym prognozom powoli ale systematycznie rozwija swoje umiejętności.

Chcąc pomóc Frankowi rozwijać się prawidłowo Zarząd Fundacji podjął decyzję o sfinansowaniu trzymiesięcznej rehabilitacji.

Zebraliśmy 1200 zł na sfinansowanie 15 zajęć fizjoterapeutycznych

Chcę pomóc!