Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

OLIWIER NOWAKOWSKI

Chłopiec cierpi na niedowład spastyczny prawostronny. Przeszedł operacje guza lewej półkuli mózgu. Po operacji został skierowany na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, by ćwiczyć prawidłowe poruszanie. Zajęcie głównie skupiały się na nauce chodzenia i usprawnianiem kończyny górnej w prawej części ciała.

Po 4 tygodniowej terapii chłopiec chodzi samodzielnie z koszącym ustawieniem kończyny dolnej prawej zwłaszcza podczas szybkiego tempa chodu. Na postępy w rehabilitacji duży wpływ miała również obecność ojca dziecka, który samotnie wychowuje chłopca i bardzo angażuje się w codzienną rehabilitację syna.

Wierzymy, że Oliwier w przyszłości może być zupełnie samodzielny dlatego Zarząd Fundacji podjął decyzję o sfinansowaniu 3 miesięcznej rehabilitacji usprawniającej.

Zbierana przez fundację kwota na ćwiczenia rehabilitacyjne to 1920 zł

Chcę pomóc!

Oliwier ma już 10 lat. Jest z nami od 2013 roku. Stale uczestniczy w rehabilitacjach oraz jeździ na turnusy rehabilitacyjne. Jest bardzo zaangażowany w ćwiczenia, aby jak najszybciej osiągnąć całkowitą samodzielnością. Obecnie Oliwier uczestniczy w cyklu rehabilitacji trwającym trzy miesiące, na który Zarząd Fundacji przeznaczył 1 296 zł.

W lutym tego roku, aby Oliwier mógł lepiej funkcjonować Zarząd Fundacji postanowił sfinansować z pieniędzy przekazanych na rzecz Oliwiera z tytułu 1% podatku dochodowego za rok 2013 zakup ortezy obejmującej goleń i stopę na kwotę 1 015 zł. Ortezy ułatwią chłopczykowi poruszanie się oraz radzenie sobie w codziennym życiu.