Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Aleks Pacia

Aleks urodził się w 38 tygodniu ciąży z cechami hipotrofii wewnątrzłonowej. Bezpośrednio po porodzie u chłopca widoczna była zmniejszona żywotność, osłabienie odruchów fizjologicznych. W kolejnych dobach życia chłopiec był nadal słaby i przyjmował pokarm przez sondę. Aleks jest opóźniony psychoruchowo i ma obniżone napięcie mięśniowe, które powoduje zaburzenia dużej i małej motoryki. Chłopiec ma problem z równowagą, płynnością ruchów i koordynacją wzrokowo-ruchową. Aleks coraz lepiej porozumiewa się z otoczeniem. Wymawia więcej słów i zaczyna porozumiewać się równoważnikami zdań. Identyfikuje się z członkami swojej rodziny. Nawiązuje kontakt wzrokowy z rozmówcą. Uważnie słucha wypowiedzi innych, skupia uwagę, słucha poleceń, krótkich wierszy i utworów literackich. Mowa czynna u Aleksa jest zaburzona. Dużo więcej rozumie, niż jest w stanie powiedzieć. Wymawia wyrazy niewyraźnie, posiada mały zasób słownictwa.

Chłopiec przez to że ma obniżone napięcie mięśniowe jest słaby manualnie i prace plastyczne wykonuje z pomocą opiekuna. W zajęciach uczestniczy bardzo chętnie.

Chcąc pomóc Aleksowi lepiej komunikować się z otaczającym go światem oraz w usprawnianiu mowy Zarząd fundacji postanowił sfinansować zajęcia logopedyczne.

Zbierana przez fundacje kwota to 960 zł

Chcę pomóc!