Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Antoś Noszczyk

Antoś od urodzenia ma zdiagnozowane dziecięce porażenie mózgowe, zaburzenia neurorozwojowe, które są skutkiem powikłań ciąży bliźniaczej. Od pierwszych tygodni życia objęty jest wieloprofilową rehabilitacją. Mimo usprawnienia rozwój ruchowy chłopca jest znacznie opóźniony. Antoś potrafi kontrolować ruchy głowy aczkolwiek występuje u niego asymetryczny rozkład napięcia mięśniowego. Dziecko prezentuje ubogą merytorykę spontaniczną, w której dominują nieprawidłowe wyprostne głowy, obręczy barkowej, miednicy, kończyn dolnych i górnych a także okolicy międzyłopatkowej. Chłopiec nie przetacza się na boki, nie przetacza się z pleców na brzuch i z brzucha na plecy, nie przyjmuje samodzielnie pozycji siedzącej.

Antoś na co dzień jest całkowicie zależny od osób trzecich i wymaga pomocy w każdej czynności życia codziennego. Chłopiec uczestniczy w rehabilitacji ruchowej, prowadzonej indywidualnie w warunkach domowych.

Dlatego aby umożliwić chłopcu systematyczną i intensywną rehabilitację, Zarząd Fundacji postanowił sfinansować terapie usprawniającą.

Zebrana przez Fundacje kwota to 700 zł

Antoś jest z nami od marca 2013 roku. Ze względu na jego schorzenie wymaga ciągłej i systematycznej rehabilitacji. Jest osobą całkowicie zależną od osób trzecich. Każdy kolejny cykl rehabilitacji przynosi bardzo duże efekty i jest kolejnym krokiem do samodzielności. Dzięki pieniążkom z 1% podatku Zarząd Fundacji mógł sfinansować chłopczykowi cykl zajęć rehabilitacyjnych na kwotę 3 760 zł oraz zakupić wózek spacerowy na kwotę 389 zł.

Chcę pomóc!