Strona główna

przekaż 1% podatku

Dzieci Fundacji

Aktualności

O Fundacji

Uśmiechnięta Niedziela

Media o nas

Pomagają nam

Jak wspierać Fundację

Galeria

Kontakt

Do pobrania


Dzieci Fundacji

Ola Adamczyk

O dolegliwościach Oli rodzice dowiedzieli się w 6 miesiącu jej życia, kiedy to pediatra stwierdził, że Oli rączki powinny być już otwarte i Ola powinna już chwytać zabawki. Jej rączki były zwinięte w piąstki . Dziewczynka została skierowana na rehabilitację, z rehabilitacji do neurologa a od neurologa na Oddział neurologiczny i do genetyka. Aleksandra jest w trakcie diagnozy, do tej pory wszystkie przypuszczenia nie znalazły medycznego pokrycia.

Po badaniach okazało się, że Aleksandra jest dzieckiem ze wzmożonym napięciem mięśniowym, czterokończynowo spastycznie. Są również podejrzenia padaczki. Dolegliwości Oli uniemożliwiają jej chodzenie. Dziewczynka jest obecnie rehabilitowana w jednym z ośrodków rehabilitacyjnych, jednak nie jest to wystarczające.

Aby pomóc Oli wrócić do pełnej sprawności Zarząd Fundacji podjął decyzję o sfinansowaniu cyklu rehabilitacji ruchowej.

Zbierana przez fundację kwota na ćwiczenia rehabilitacyjne to 840 zł

Chcę pomóc!

Ola jest z nami od zeszłego roku a już widać ogromne postępy. Dziewczynka dzięki rehabilitacji samodzielnie zaczęła siadać, przemieszczać się "chodząc na pupie". Niestety w dalszym ciągu nie postawiono diagnozy dotyczącej schorzenia Oli, dziewczynka stale jest poddawana licznym badaniom w celu zweryfikowania co jest przyczyną jej schorzenia. Tymczasem Ola od lutego rozpoczęła trzeci już cykl rehabilitacji na kwotę 1 260 zł sfinansowany ze środków 1% podatku dochodowego za rok 2013, które przeznaczyli na rzecz Oli darczyńcy.